«

»

Українська ІТ-компанія виграла мільйонний грант від програми ЄС

Українська ІТ-компанія POLYTEDA CLOUD виграла мільйонний грант у рамках програми ЄС Horizon 2020 на розробку інноваційного проекту Physical Verification (PV) Сloud. «POLYTEDA CLOUD отримає від Єврокомісії 1 мільйон 220 тисяч євро на дворічний проект. Це є перший і єдиний подібний успіх від України», – розповів Святослав Святненко, директор з розвитку бізнесу Borsch Ventures, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «У рамках проекту ми будемо розвивати і вдосконалювати продуктPowerDRC/LVS у хмарному середовищі разом з інноваційною моделлю, яку ми пропонуємо», – додав Олександр Груданов, голова компанії POLYTEDA CLOUD. PV Сloud дозволить підвищити конкурентоспроможність європейської індустрії та мікроелектроніки.

Проект розрахований на напівпровідникові фабрики та кінцевих розробників інтегральних мікросхем. «PowerDRC/LVS – це унікальний нішевий продукт для автоматизації проектування інтегральних мікросхем. Ми вирішуємо проблему стадії фізичної верифікації – завершальної стадії проектування розробки інтегральних мікросхем, що передує випуску у виробництво», – розповів Олександр Груданов. Іншими словами, Power DRC/LVS допомагає фінально перевірити, чи правильно працюватиме нова мікросхема. «Це надзвичайно відповідальний етап. Вартість помилки – десятки і сотні мільйонів доларів, як із сумнозвісним Samsung Galaxy-7», – зазначив Євген Уткін, президент KM Core, голова Borsch Ventures.

За словами розробників, на сьогодні Physical Verification (PV) Сloud – найбільш швидкий і точний продукт серед подібних аналогів у світі. Розробили також унікальну скриптову мову, яка дозволяє споживачеві гнучко описувати правила перевірки практично будь-якої складності. Клієнти повинні будуть платити лише за час, проведений у хмарі, а не сплачувати за річну ліцензію, як часто практикувалося раніше.

Євген Уткін підкреслив, що це один із небагатьох прикладів, коли в Україні створюють продукт для глобального ринку. До того ж, більшість фахівців POLYTEDA CLOUD – випускники КПІ.

Кінцева мета проекту – зібрати повний набір програмного забезпечення, яке закриває увесь маршрут розробки інтегральних мікросхем для кінцевого розробника. «Це дозволить побудувати компанію-глобального гравця, яка зможе повноцінно конкурувати на світовому рівні», – зазначив Олександр Груданов. Він додав, що до проекту за бажання зможуть приєднатися інші ІТ-компанії.

Розробники проекту зазначили, що планують налагоджувати співпрацю із профільними українськими університетами і запускати проекти на межі сільського господарства і ІТ, безпеки і ІТ тощо. Співпрацюватимуть також із партнерами із Кремнієвої долини у США.

Святослав Святненко наголосив, що програма “Horizon 2020” – чудове «вікно можливостей» стартапів із глобальним потенціалом. Перша фаза передбачає фінансування на приблизно 50 тисяч євро, друга фаза – від півмільйона до 2,5 мільйонів євро. Проте учасників з України дуже мало: за останні 3 роки українські компанії залучили 10 мільйонів євро, у той час як європейські компанії – сотні мільйонів. «Ми закликаємо використовувати цю ініціативу, тому що це один із небагатьох реальних інструментів […], який дозволяє змагатися за фінансування і у чесній конкуренції вигравати», – наголосив він. Він нагадав, що Borsch Ventures допомагає компаніям виходити на ринок, допомагає з бізнес-експертизою та пошуком фінансування, у тому числі через “Horizon 2020”, тож за порадами можна звертатися до них.

Джерело: http://h2020.com.ua/uk/українська-іт-компанія-виграла-мільй/

Інформаційне джерело: http://uacrisis.org/

Яндекс.Метрика