«

Європейська комісія оголосила Премію EIC Horizon Prize для раннього попередження епідемій

Європейська комісія оголосила Премію у розмірі 5 мільйонів євро для пошуку найкращих рішень щодо створення системи раннього попередження епідемій. Це одна із 6 премій Європейської ради з інновацій (EIC),  які є частиною пілотного проекту Європейської ради з інновацій у рамках програми «Горизонт 2020» — Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій.

Премія буде присуджена за розробку масштабованої, надійної та економічно ефективного прототипу системи раннього попередження з використанням даних спостереження Землі та інших видів географічних даних для прогнозування та моніторингу спалахів вірусних захворювань, таких як малярія, вірус Зика, лихоманка Денге або жовта лихоманка.

Конкурс був започаткований Комісаром з досліджень, науки та інновацій Карлосом Модесом у Болгарії під час 3-го щорічного наукового семінару Центру знань з управління ризиками катастроф.

Захворювання, які викликані вірусами, бактеріями, паразитами та передаються переносниками, наприклад комахами, складають понад 17% всіх інфекційних захворювань. Глобалізація подорожей та торгівлі, незапланована урбанізація та екологічні проблеми, такі як зміна клімату, мають значний вплив на передачу хвороб та виникнення епідемій.

Рішення, яке переможе, має  забезпечити можливість раннього попередження вірусних епідемій, підтримати існуючі зусилля щодо ліквідації наслідків та допомогти пом’якшити вплив інфекційних хвороб на місцевому, регіональному та глобальному рівнях.

Очікується використання даних спостереження Землі від Програми Коперник та Глобальної системи спостережень Землі (GEOSS), а також епідеміологічних та інших видів географічних даних Крім того, кліматична інформація може використовуватися для моніторингу та прогнозування розповсюдження епідемій та оцінки довгострокових тенденцій.

Заявки можна подавати до 1 вересня 2020 року.

Детальна інформація на сайті.

Яндекс.Метрика