«

»

Вчені СумДУ отримали грант на проведення наукових досліджень у рамках програми Європейського союзу HORIZON 2020

H2020-Web

Наукова група Сумського державного університету під керівництвом д.мед.н. Максима Погорєлова увійшла до складу консорціуму, який отримав фінансування в рамках програми Marie Skłodowska-Curie Research and Innovation Staff Exchange (MSCA-RISE), що передбачає виконання наукових досліджень із забезпеченням академічних обмінів науковців з країн-партнерів.

Участь у престижному проекті стала можливою завдяки багаторічній праці колективу вчених, аспірантів та студентів СумДУ: Максима Погорєлова, Володимира Дейнеки, Олександра Олешка, Івана Бабича, Романа Москаленка, Вікторії Корнієнко, Євгенії Гусак, Вікторії Голубничої, Катерини Дєдкової, Ірини Любчак; а також тісній багаторічній співпраці зі вченими з Інституту прикладної фізики НАН України — Сергієм Данильченком, Оксаною Калінкевич, Олексієм Калінкевичем та Шеффілдського університету (Великобританія) -Gwendolen Reilly та Cecile Perrault. Важливу роль відіграла й наявність в СумДУ сучасної лабораторної бази з медико-біологічних досліджень і попередньої участі наших науковців у програмах міжнародних стажувань та обмінів.

Проект, в якому беруть участь науковці СумДУ (Nanostructural surface development for dental implant manufacturing), має за мету створення та впровадження в практику нового покоління дентальних імплантатів з функціональною поверхнею, що дасть можливість покращити якість життя пацієнтів та зменшити кількість післяопераційних ускладнень.

До складу консорціуму, поряд із СумДУ, увійшли університети Латвії, Великобританії, Італії, а також компанії, які працюють в галузі біотехнологій з Польщі, Чехії та Естонії. Виконання гранту передбачає 44 візити науковців СумДУ до провідних університетів та компаній Європи та близько 50 візитів вчених з інших країн до СумДУ впродовж 4-х років. Окрім наукової роботи, провідні вчені світу ознайомлять студентів та викладачів університету з сучасними досягненнями в галузі створення нових матеріалів, біотехнології, молекулярної біології тощо. Планується проведення міжнародних семінарів та майстер-класів.

Яндекс.Метрика